Adivive - lipo-transfer

Adivive to nowatorski system umożliwiający separację tkanki tłuszczowej, a efektem podania pozyskanego materiału może być m.in.:

- wypełnienie fałdów i zmarszczek,
- uzyskanie efektu liftingu objętościowego twarzy i piersi,
- korygowanie blizn zanikowych w trwały sposób.

Nieustannie trwają badania nad odkryciem cudownego środka, który zapobiegałby starzeniu się skóry. Istnieją sposoby na opóźnienie tego procesu, jednakże nic nie może go zatrzymać. U każdego, z upływem lat, dochodzi do lipodystrofii, czyli miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej. W niektórych miejscach sylwetki, wraz z procesem starzenia, pojawia się go z kolei zbyt dużo.

Idealnym rozwiązaniem wydaje się pobranie go z tych obszarów, gdzie występuje w nadmiarze i przeszczepienie tam, gdzie go brakuje, czyli wykonanie autotransplantacji.

Autotransplantacja to termin odnoszący się do przeszczepu narządów, tkanek w obrębie tego samego organizmu. Pobieranie i przeszczepianie własnego materiału eliminujemy ryzyko odrzucenia oraz wywołania alergii. Jedynie najlepsza jakość materiału gwarantuje najlepsze i najtrwalsze rezultaty zabiegu. Urządzenie Adivive™ pozwala na pobranie własnej tkanki bogatej w najbardziej wartościowe i najmłodsze komórki tłuszczowe oraz w komórki macierzyste. To one sprawiają, że pozyskiwany materiał ma najwyższą jakość i możemy go nazwać prawdziwym ELIKSIREM MŁODOŚCI. Młode komórki tłuszczowe bez problemu unaczyniają się, przyjmują i zaczynają funkcjonować jak pozostałe.

Komórki macierzyste mają zdolność do potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów, czyli samoodnawiania się. Dzięki temu nie tylko uzupełniamy ubytki tkanki, ale również motywujemy skórę do odtworzenia się. Te dwa fakty wpływają na znaczne podniesienie skuteczności zabiegu i trwałości jego efektów.

Wśród zalet zabiegu możemy wymienić:

 • naturalny efekt wypełnienia,
 • stymulację komórek skóry,
 • nadanie skórze twarzy świeżego, zdrowego wyglądu,
 • zwykle nieograniczona ilość materiału wypełniającego, czyli własnej tkanki tłuszczowej.

Działanie:

Lipofilling polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha, odpowiednim odwirowaniu dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii firmy Palomar - wirówki Adivive™ do separacji tkanki tłuszczowej i przeczepieniu jej w inne miejsce w naszym ciele. Zastosowanie wirówki w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegu w stosunku do innych dotychczasowych metod. Wirowanie pozwala oczyścić ją z płynów i pozostawić tylko zdrowe, najbardziej wartościowe komórki. Odpowiednio przygotowaną tkankę można aplikować w dowolnie wybraną okolice ciała, najczęściej poddawane zabiegowi okolice to biust, pośladki lub zmarszczki na twarzy.

Etapy zabiegu:

Przy pomocy specjalnej strzykawki pobierany jest materiał do autotransplantacji. Materiał pozyskuje się z obszarów, gdzie występuje w nadmiarze. Najczęściej są to okolice kolan, brzucha, ud i pośladków.


Pobrana w trakcie zabiegu tkanka tłuszczowa poddawana jest separacji z zastosowaniem opatentowanej technologii filtrów F.P.U. (fat processing unit). Separacja ta pozwala na całkowite wygenerowanie najbardziej wartościowego, najmłodszego tłuszczu bogatego w komórki macierzyste. Frakcja ta nazywana Pure Gold, oprócz właściwości wypełniających, stanowi prawdziwy eliksir młodości.

Pobrany tłuszcz przeszczepia się tam, gdzie go brakuje (autotransplantacja).

Właśnie ten eliksir używany jest do precyzyjnego modelowania twarzy z jednoczesnym efektem rewitalizującym oraz odmładzającym. Podane komórki bez problemu się przyjmują, unaczyniają oraz zaczynają funkcjonować w miejscu przeszczepu, stanowiąc naturalny, autogenny wypełniacz. To w znaczny sposób podnosi skuteczność oraz trwałość efektów procedury bez konieczności wszczepiania materiału w nadmiarze. Podstawową wadą dotychczasowo wykonywanych transferów tłuszczowych było przemijanie efektu wypełnienia. W tradycyjnych zabiegach ocenia się, że tylko do 30% objętości tłuszczu pozostaje trwale w miejscu podania.

Wykorzystując zdolność komórek macierzystych do ciągłego samoodnawiania się, nie tylko uzupełniamy ubytki, ale również motywujemy skórę do odtwarzania własnej struktury. Dzięki temu, że komórki macierzyste są pozyskiwane z naszego własnego organizmu, są bardzo skuteczne i całkowicie bezpieczne, nawet dla alergików. Brak reakcji odrzucenia przeszczepu przez organizm, czyli bezpieczeństwo po-zabiegowe to dodatkowa zaleta zabiegu.

Efekty:

 • efekt naturalnego wypełnienia zmarszczek i fałd wargowo nosowych
 • wolumetria twarzy , piersi i dłoni
 • naturalny efekt korekcji asymetrii piersi – alternatywa dla sztucznych implantów

Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i trwały, natomiast efekt odmładzający narasta stopniowo w ciągu trzech miesięcy. W wyniku działania Adivive™ efekt wypełnienia utrzymuje się przez wiele lat w formie niemal niezmienionej (w miejscu podania utrzymuje się około 80% objętości wyjściowej).


Zabieg jest całkowicie bezpieczny, brak ryzyka odrzucenia i alergii. Trwa ok. 1,5 godziny. Adivive™ przeznaczony jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga wypełnienia ubytków w obszarze twarzy i ciała.

Wskazania:

1) twarz:

 • ubytki tkanki tłuszczowej
 • utrata elastyczności skóry
 • bruzdy i zmarszczki
 • opadające policzki

2) ciało:

 • utrata jędrności biustu, skóry dłoni
 • chęć poprawienia kształtów pośladków
 • uzupełnienie ubytku tkanki po zabiegach chirurgicznych
 • blizny

Przeciwwskazania:

 • nieprawidłowe czynniki krzepnięcia krwi,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna),
 • zakrzepica w wywiadzie,
 • infekcje skóry.

Zalety zabiegu:

 • Wolumetria twarzy, piersi dająca naturalny wygląd
 • Naturalny efekt korekcji asymetrii piersi
 • Alternatywa dla sztucznych implantów
 • Bezpieczeństwo, brak ryzyka odrzucenia i alergii

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem Adivive™ konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zleci pacjentowi badania niezbędne do zakwalifikowania go do zabiegu.

Zabieg autotransplantacji Adivive™ jest całkowicie sterylny, mamy tu do czynienia z układem zamkniętym. Technologia Adivive™, jako pierwszy na świecie system do separacji tkanki tłuszczowej, otrzymał amerykański certyfikat - atest FDA.