Elancyl

Pielęgnacja antycelulitowa i wyszczuplająca

Pielęgnacja ujędrniająca

Pielęgnacja ciała

Pielęgnacja przeciw rozstępom


ELANCYL umiejętnie łączy skuteczność z przyjemnością stosowania, proponując dermokosmetyki pielęgnacyjne opracowane w oparciu o najnowsze technologie. Receptury są doskonale dopasowane do skóry, a także biorytmów organizmu. Czasoprogramowane formuły aplikowane raz dziennie zapewniają stopniowe wnikanie substancji czynnych przez cały dzień. Kolory i zapachy otwierają zmysłowy świat, w którym ciało odzyskuje energię i urodę. Kofeina, florydzyna, pieprz syczuański, bluszcz. ELANCYL szuka innowacyjnych rozwiązań w naturze.

Od 40 lat ELANCYL opracowuje i zgłasza patenty na receptury, których skuteczność opiera się na substancjach czynnych pochodzenia naturalnego. Dążąc do doskonałości ELANCYL opiera skuteczność dermokosmetyków na recepturach opracowanych i kontrolowanych przez specjalistów. Oczekiwane rezultaty są potwierdzane w badaniach klinicznych oraz w testach zadowolenia użytkowników.

Widoczne wyniki: już po 14 dniach stosowania dermokosmetyki ELANCYL przynoszą skuteczne i wymierne efekty!

Składniki aktywne preparatów Elancyl:

Cekropia: wyjątkowe spalanie tłuszczu. Ma właściwości stymulujące lipazę ATGL (enzym lipolityczny wykazujący silne podobieństwo z trójglicerydami) i intensywnie stymuluje przekształcenie trójglicerydów w diglicerydy. CECROPIA OBTUSA, nazywana niekiedy drążnią, to drzewo z rodziny morwowatych, pochodzące z Ameryki Łacińskiej. Masowo występuje w lasach tropikalnych Peru, Gujany i Brazylii. Gatunek ten najbardziej rozpowszechnił się w Gujanie Francuskiej. Należy do tzw. drzew pionierskich, które cechuje szybki wzrost i dość krótki okres życia (20 lat). Drzewo może osiągnąć 20m wysokości, a jego liście mają od 7 do 9 blaszek. Listowie cekropii tworzy rodzaj szerokiego parasola, który umożliwia innym roślinom rozwijanie się pod jego osłoną. Wyciąg z substancji aktywnej, stosowany przez ELANCYL ze względu na właściwości wyszczuplające, wytwarzany jest z rozdrobnionej kory. Ze względu na swe dobroczynne właściwości wykorzystywane są również inne części drzewa. Cekropia, ceniona ze względu na liczne właściwości lecznicze, które różnią się w zależności od części drzewa (pozyskuje się wyciągi dezynfekujące, moczopędne, gojące, przeciwzapalne i przeciwutleniające), od dawna była wykorzystywana w medycynie tradycyjnej w całej Ameryce Łacińskiej. Drzewo to jest zawsze zielone, ponieważ stale odnawia listowie. Szybki i obfity wzrost umożliwia regenerację drzewa po pozyskaniu surowca, można więc prowadzić zbiory bez zagrożenia dla gatunku i ekosystemu, postępując zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w poszanowaniu bioróżnorodności.

Kofeina: eliminowanie tłuszczu. W ciągu dnia stymuluje lipolizę (uwalnianie tłuszczów). Zaczyna działać natychmiast po porannej aplikacji produktu, kiedy lipoliza naturalnie jest najbardziej nasilona. Kofeina to modelowy składnik wyszczuplający, którego właściwości odkryły laboratoria ELANCYL. Stymuluje lipazę hormonozależną, lipolityczny enzym przekształcający diglicerydy, w wolne kwasy tłuszczowe, powodując ostateczne usunięcie ich z adipocytów.

Bluszcz: ujędrnia i upiększa skórę. Wyciąg z bluszczu, opracowany przez Dział Roślinnych Substancji Aktywnych, od wielu lat stosowany w produktach do pielęgnacji ciała ELANCYL, od zawsze jest przedmiotem zainteresowania ośrodków badawczych. Bogaty w saponiny, do tej pory wykorzystywany był ze względu na swe właściwości tonizujące i obkurczające. Najnowsze badania przeprowadzone przez Laboratorium Farmakologii Komórkowej wykazały również duże znaczenie polifenoli znajdujących się w tej substancji aktywnej. Dzięki obecności polifenoli, wyciąg z bluszczu posiada właściwości ochronne i naprawcze włókien podtrzymujących skórę (kolagenu i elastyny):

  • przeciwdziała wolnym rodnikom,
  • hamuje aktywności metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej, w tym MMP-1 czyli kolagenazy śródmiąższowej, która odgrywa poważną rolę w zapoczątkowaniu rozpadu kolagenu,
  • wykazuje działanie stymulujące syntezę elastyny,
  • przeciwdziała glikacji.

Xanthoxyline: ogranicza gromadzenie się tłuszczu i trwale przeciwdziała cellulitowi. Xanthoxylina to naturalna substancja, wyciąg z pieprzu syczuańskiego - jagody drzewa pochodzącego z Chin i Japonii, które jest od dawna używane w medycynie tradycyjnej. Laboratoria ELANCYL jako pierwsze doceniły i opatentowały wyszczuplające działanie pieprzu syczuańskiego i jego substancji aktywnej, Xanthoxyliny, udowadniając jej działanie w warunkach in vitro.
Xanthoxylina reaktywuje i intensyfikuje działanie białek zaprogramowanych na spalanie tłuszczów, hamuje rozwój dojrzałych adipocytów, które magazynują tłuszcze oraz blokuje rozwój nowych komórek magazynujących tłuszcz, ograniczając tym samym proces tworzenia się cellulitu. Działanie zapobiegające ponownemu pojawieniu się cellulitu (potwierdzone w warunkach in vitro) zapewnia trwały efekt antycellulitowy.

Florydzyna (jabłoń): zapobiega magazynowaniu tłuszczów i ogranicza ten proces. Florydzyna to naturalna substancja aktywna, wyciąg z młodych gałęzi jabłoni, odgrywająca ważną rolę w kontroli lipogenezy. Florydzyna ogranicza wprowadzanie cukrów do adipocytu, poprzez oddziaływanie na receptory Glut 4 znajdujące się w błonie komórkowej komórek tłuszczowych, które pełnią funkcję „bramy” dla glukozy. Kontrola nad przedostawaniem się cukrów do adipocytu zapobiega powstawaniu tłuszczów.

Jastrzębiec kosmaczek: stymuluje mikrokrążenie, pobudzając drenaż (usuwanie nadmiaru wody i toksyn).

Wyciąg z alg brunatnych: pozostawia na powierzchni skóry elastyczną „mikrosiateczkę” o natychmiastowym efekcie napinającym.