HArmonyCa

HArmonyCa


HArmonyCa
- hybrydowy biostymulator tkankowy, jest innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie iniekcyjnych zabiegów o działaniu odmładzającym, ze względu na połączenie dwóch wartościowych substancji: kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia w niedostępnym w żadnym innym produkcie stosunku 70% : 30%.


HArmonyCa

To unikatowe połączenie czyni zabieg z wykorzystaniem HArmonyCa jedynym w swoim rodzaju. To wyjątkowy hybrydowy biostymulator tkankowy zawierający mikrosfery hydroksyapatytu wapnia zawieszone w usieciowanym kwasie hialuronowym. Dzięki wysokiej zawartości hydroksyapatytu wapnia (aż 30%), preparat przeciwdziała skutkom starzenia się skóry tj. wiotkości i utracie elastyczności poprzez długofalowe pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Natomiast obecność usieciowanego kwasu hialuronowego pozwala odbudować pojawiające się z wiekiem ubytki tkankowe i naturalnie unieść owal twarzy.  


Technologia

HArmonyCa zapobiega starzeniu się twarzy na kilku poziomach:

 • Wraz z upływem lat spada aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu typu I oraz elastyny. Kolagen jest białkiem, które wchodzi w skład tzw. biorusztowania skóry, dzięki któremu skóra utrzymuje swoją jędrność, a elastyna zapewnia skórze odporność na wiotczenie i rozciąganie. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia w preparacie HArmonyCa działają głęboko w skórze właściwej, tworząc rusztowanie, które wspiera wewnętrzny wzrost fibroblastów, co pozytywnie wpływa na ich aktywność. Zwiększa się produkcja kolagenu, elastyny i innych składników macierzy komórkowej, dzięki czemu skóra stopniowo odbudowuje swoją strukturę i staje się jędrniejsza, gęstsza i lepiej napięta, a zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne.

 • Z biegiem lat następują zmiany w strukturach tkankowych. W obrębie twarzy ubytki tkankowe zauważalne są w strukturach tkanki tłuszczowej, kostnej oraz łącznej, co przekłada się na zmiany w proporcjach twarzy i opadaniu jej owalu: „młodzieńczy” trójkąt z wierzchołkiem skierowanym ku dołowi zaczyna zmieniać się w piramidę, której podstawę wyznacza dolna część twarzy. Zawartość usieciowanego kwasu hialuronowego w preparacie HArmonyCa pozwala na redukowanie ubytków tkankowych w obszarze zabiegowym, dzięki czemu możliwe jest delikatne wymodelowanie owalu twarzy, poprzez wypełnienie ubytków i naturalne uniesienie tkanek. Dzięki temu proporcje twarzy stają się bardziej młodzieńcze, a twarz staje się bardziej zrelaksowana i wypoczęta.

 • Na starzenie się twarzy mają wpływ zmiany w więzadłach podporowych i przegrodach, które tracą napięcie i wiotczeją. Te zmiany sprawiają, że stopniowo owal twarzy zaczyna opadać, a twarz sprawia wrażenie smutnej i zmęczonej. Dzięki działaniu HArmonyCa można wzmocnić i zwiększyć napięcie więzadeł i struktur podporowych, co w konsekwencji przekłada się na redukcję objawów starzenia w obrębie twarzy.

 • Poziom kwasu hialuronowego, który produkowany jest przez ludzki organizm naturalnie, z czasem zaczyna spadać. Efektem jego ubytku w skórze jest opadanie owalu twarzy, utrata nawilżenia cery i jej gęstości, a także pogłębianie się zmarszczek i bruzd. Efektem zabiegu HArmonyCa jest uzupełnienie ubytków kwasu hialuronowego, co przekłada się na lepsze nawodnienie skóry, poprawę jej kolorytu, zwiększenie świetlistości cery i zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Bezpieczeństwo zabiegu

Hydroksyapatyt wapnia oraz kwas hialuronowy są substancjami naturalnie występującymi w organizmie ludzkim. Hydroksyapatyt wapnia to naturalny minerał, który jest większościowym budulcem struktury ludzkich kości, a kwas hialuronowy naturalnie występuje w tkankach, w tym w skórze. Są to substancje w pełni biodegradowalne i biokompatybilne oraz dobrze tolerowane. Nie dają żadnej lub minimalną odpowiedź zapalną. Dzięki zawartości naturalnych składników aktywnych zabieg HArmonyCa niesie ze sobą niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, ponieważ wchodzące w jego skład składniki aktywne są bardzo dobrze tolerowane przez organizm. 

Wskazania do zabiegu

Zabieg z użyciem HArmonyCa polecany jest osobom, które zauważyły u siebie oznaki starzenia się skóry, szczególnie te związane z utratą jędrności i gęstości skóry, skutkujące ogólnym pogorszeniem się jakości czy kondycji skóry. Do najważniejszych wskazań do zabiegu należą:

 • utrata napięcia i wiotkości skóry,

 • utrata jędrności i elastyczności skóry, 

 • opadający owal twarzy z opadającymi policzkami, 

 • przesuszona cera.


Przebieg zabiegu

Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad, określający potrzeby i definiujący problemy Pacjenta, a także wykluczając ewentualne przeciwwskazania. 

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz wytycza punkty anatomiczne twarzy, w które zostanie podany preparat HArmonyCa tak, aby efekt był zgodny z założeniami i zasadami optymalnej harmonii rysów twarzy. W kolejnym etapie skóra jest oczyszczona i zdezynfekowana. Lekarz podaje produkt pod skórę za pomocą kaniuli, wykonując 2-3 wkłucia na obszarze zabiegowym. Procedura trwa około 30-40 minut, a zawartość lidokainy w preparacie redukuje dyskomfort.

Efekty zabiegu 

Niekwestionowaną zaletą zabiegu z wykorzystaniem HArmonyCa jest fakt, że zapewnia on zarówno widoczne od razu efekty, jak i długofalowe rezultaty. Bezpośrednio po procedurze zauważalny jest efekt dyskretnego, naturalnego uniesienia tkanek twarzy. Po około 3 miesiącach rezultaty zaczynają obejmować poprawę jakości poprzez zwiększenie jędrności i gęstości skóry, dzięki pobudzeniu fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu.

Co ważne, efekty zabiegu z użyciem HArmonyCa utrzymują się do 18 miesięcy – w tym czasie preparat, który jest w 100 procentach biodegradowalny, jest naturalnie wchłaniany przez organizm. W celu podtrzymania efektów zaleca się powtórzenie zabiegu co około 12-18 miesięcy. 


Zalecenia przed zabiegiem 

Na kilka tydzień przed przystąpieniem do zabiegu z użyciem HArmonyCa zaleca się odstawienie  leków rozrzedzających krew. Ma to na celu uniknięcie ewentualnych siniaków w miejscach wkłucia preparatu. W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu. 

Zalecenia pozabiegowe 

Pacjent powinien unikać:

 • unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez minimum 24 godziny po zabiegu.

 • unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz solarium przez minimum 24 godziny po zabiegu.

 • zrezygnować z korzystania z sauny i ekspozycji na wysokie temperatury przez minimum 24 godziny po zabiegu, aby uniknąć zaczerwienienia i opuchlizny.

 • zrezygnować z nakładania makijażu przez co najmniej 12 godzin po zabiegu.

 • zrezygnować z wykonywania w obszarze zabiegowym wybranych terapii z zakresu medycyny estetycznej przez co najmniej miesiąc po zabiegu.