CGF - Komórki macierzyste i skoncentrowane czynniki wzrostu

CGF

NOWOŚĆ! Regeneracja Twoimi komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu

Komórki macierzyste są „motorem” całego organizmu. Mają duże jądro komórkowe, dużo materiału genetycznego i mało cytoplazmy. Od „zwykłych” komórek odróżnia je zdolność do nieograniczonej ilości podziałów oraz umiejętność ciągłego odnawiania się (większość komórek dzieli się pewną ilość razy, po czym umiera i jest zastępowana przez nowe komórki). Zdolności te pozwalają komórce macierzystej różnicować się, a więc odtwarzać i regenerować zużyte komórki różnych tkanek, np. komórki macierzyste skóry mogą tworzyć świeże komórki odpowiedzialne za pigmentację.


komórki macierzyste

Komórki macierzyste ze względu na źródło pochodzenia, możemy podzielić na: embrionalne (zarodkowe), płodowe (są to komórki multipotentne, które mogą być pobierane z krwi pępowinowej) oraz komórki somatyczne, czyli dojrzałe (które występują tylko w organizmie osób dorosłych). To właśnie te ostatnie komórki są wykorzystywane w najnowszej medycynie estetycznej. Komórki macierzyste charakteryzują się dwiema ważnymi cechami: potencjalnie nieograniczoną liczbą podziałów oraz możliwością różnicowania się do innych typów komórek.

Najwięcej komórek macierzystych występuje w szpiku, krwi obwodowej i tłuszczu. O tym, że w szpiku występują komórki macierzyste wiadomo od połowy ubiegłego wieku, gdy zaczęto stosować przeszczep szpiku w leczeniu białaczki. Pierwszy udany przeszczep szpiku na świecie w 1961 roku był de facto przeszczepem komórek macierzystych. Przeszczepione komórki macierzyste dawcy odtwarzają układ krwiotwórczy biorcy.

Jeżeli podczas zabiegu podamy w określone miejsce komórki macierzyste, one same rozpoznają środowisko. Komórki macierzyste mają właściwość tropizmu, czyli odbierania bodźców, rozpoznawania problemu oraz regenerowania miejsc uszkodzonych. Niejako „wiedzą gdzie są i co się wokół nich dzieje” i tylko „czekają” na sygnał od organizmu, w co mają się przekształcić. Co więcej, wydzielają różne substancje – cytokiny, które są odpowiedzialne nie tylko za regenerację tkanek, ale też za powstawanie nowych naczyń krwionośnych i leczenie stanów zapalnych.


komórki macierzyste


Odmłodzenie komórkami macierzystymi jest realne. Wygląda się po nich o kilkanaście lat młodziej i dużo bardziej świeżo. Zmarszczki zostają wygładzone, cera nabiera blasku, podnoszą się opadające policzki, znikają przebarwienia i rozszerzone pory. Jednym słowem, poprzez regenerację własnych tkanek następuje autentyczne cofnięcie czasu. Efekt jest całkowicie fizjologiczny i naturalny. Nie ma absurdalnych przerysowań, takich jak np. przesadnie naciągnięta lub uwypuklona skóra czy efekt tzw. maski, które są problemem innych metod. Ponieważ poprawa wyglądu następuje stopniowo poprzez procesy regeneracyjne, nie uszkodzona zostaje ani skóra ani tkanka podskórna. Rezultat narasta z każdym dniem, począwszy od pierwszych tygodni aż do roku czasu.

Zestawy CGF (MEDIF) to najnowsza i najbezpieczniejsza terapia w medycynie regeneracyjnej wykorzystująca komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu.

Komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdują się w Twojej krwi, a ich zadanie to tworzenie i regeneracja komórek.

To przełom w rewitalizacji i kondycjonowaniu skóry! W sposób naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii czy powikłań.


 


komórki macierzyste


Skoncentrowane Czynniki Wzrostu CGF - zestawy zawierajace CGF opracowano w 2008 roku przez naukowca i biologa Tiziano Batani (St. Sofia, Włochy), który od 2006 roku przeprowadził szereg badań naukowych dotyczących pozyskiwania z krwi najcenniejszych komórek.

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu to białka biorące udział w skomplikowanych procesach naprawy i regeneracji tkanek. Za ich pośrednictwem komórki mogą przekazywać sobie informacje, ponieważ oddziałują na receptory obecne w ich błonach komórkowych. Komórki macierzyste CD34+ posiadają swoistą „inteligencję” oraz zdolność „naprawiania” na bieżąco uszkodzeń powstałych w różnych tkankach. Podane do danej tkanki przybierają jej postać. Dzięki dostarczeniu do skóry dodatkowych Skoncentrowanych Czynników Wzrostu i komórek CD34+ uzyskuje się zdecydowanie lepsze efekty w medycynie estetycznej anty-aging. Terapie regeneracyjne z ich zastosowaniem są oceniane przez lekarzy na całym świecie jako przynoszące najlepsze rezultaty względem oczekiwań pacjenta.


Wskazania do zabiegu:

 • Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, rąk czy dekoltu

 • Zmarszczki

 • Wypadanie włosów

 • Wiotka skóra twarzy i ciała

 • Po zabiegu przeszczepu tłuszczu i włosów

 • Profilaktyka starzenia

                       

Jakie są efekty zabiegu?

 • Widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry

 • Redukcja drobnych zmarszczek

 • Zwiększenie elastyczności i jędrności skóry

 • Regeneracja i odżywienie skóry

 • Poprawa kolorytu i struktury skóry

 • Zmniejszenie wypadania włosów

                   

Jak wygląda zabieg?

Cała procedura rozpoczyna się od pobrania krwi żylnej pacjenta, którą następnie poddaje się procesowi rozdziału frakcji metodą wirowania w specjalnym separatorze komórkowym, w którym temperatura i prędkość są na każdym etapie dokładnie kontrolowane, i dzięki któremu wyodrębnione zostają komórki macierzyste i czynniki wzrostu.


komórki macierzysteW wyniku tego procesu uzyskuje się optymalną separację czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+ o właściwościach regeneracyjnych. Terapia za pomocą produktów CGF stanowi zaawansowaną i skuteczną metodę przeciwdziałania starzeniu się ponieważ opiera się na najbardziej naturalnych sposobach odmładzania.komórki macierzyste

Do dyspozycji mamy 2 rodzaje zestawów zabiegowych:

CGF LIQUID

Faza płynna skoncentrowanych czynników wzrostu – mezoterapia. Jest nowo opracowaną techniką połączoną z indukcją kolagenu (ICF) przed aplikacją. Zapewnia intensywne odmłodzenie skóry, poprawia elastyczność, napięcie i gęstość skóry, hamuje proces wypadania włosów i łysienia, przyspiesza procesy gojenia.

CGF HARMONY

Naturalny wypełniacz bogaty w Skoncentorwane Czynniki Wzrostu CGF i komórki CD34+. Skutecznie sprawdza się w niechirurgicznej augmentacji twarzy, przy powiększaniu ust i zmiany konturu warg, usuwaniu zmarszczek mimicznych, zabiegach estetycznych w obrębie czoła, policzków, dłoni.


Zabieg wykonuje się w seriach:

  
CGF LIQIUD – wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.
CGF HARMONY – wymaga trzech zabiegów w odstępach 6 tygodni.

 

Dlaczego zabieg jest wyjątkowy? 

 • Naturalne, widoczne efekty poprawy kondycji skóry

 • Redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości

 • Możliwość odpowiedniego doboru terapii: CGF LIQIUD i CGF HARMONY

 • Metoda wykorzystuje potencjał Twojej krwi – jest w 100% bezpieczna

 • Bez ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych

Jakość i bezpieczeństwo gwarantują tylko oryginalne zestawy zabiegowe CGF.

Ich potwierdzeniem jest paszport CGF wraz z naklejką z numerem serii produktu. Zabiegi wykonywane są tylko przez certyfikowanych lekarzy.

 


komórki macierzyste


Przykładowe efekty:

 


efekty komórki macierzyste