Gouri

GOURI 

GOURI to pierwszy płynny preparat z polikaprolaktonem (PCL) do wstrzykiwania. GOURI odmładza skórę poprzez pobudzanie kolagenezy w obrębie całej twarzy. Docierając w naturalny sposób do skóry całej twarzy, GOURI wywołuje syntezę kolagenu, która uległa osłabieniu w wyniku procesu starzenia się skóry. 


Gouri

Po wstrzyknięciu musi upłynąć trochę czasu, zanim rozpocznie się proces neokolagenezy. Zazwyczaj pierwsze widoczne rezultaty można zaobserwować w ciągu 1–2 tygodni. 

PCL jest materiałem o wysokiej masie cząsteczkowej. Zwykle ulega rozkładowi w organizmie w ciągu 6–12 miesięcy.

Zaleca się stosowanie preparatu GOURI tylko w obrębie twarzy.

GOURI jest preparatem całkowicie odmiennym od innych produktów polimerowych o wysokiej masie cząsteczkowej. Dostępne obecnie produkty nie są w pełni płynne. Powstają one poprzez połączenie sproszkowanego polimeru o wysokiej masie cząsteczkowej (np. PCL lub PLLA) z roztworem soli fizjologicznej lub żelem CMC. W związku z tym preparaty te nie mogą rozprzestrzeniać się na całą twarz i stwarzają duże ryzyko powikłań. Pozwalają uzyskać efekty tylko w ograniczonym obszarze. Ponadto w przypadku wstrzyknięcia zbyt dużej ilości materiału istnieje ryzyko hiperkorekcji.

GOURI jako pierwszy całkowicie płynny preparat zPCL do wstrzykiwania rozprzestrzenia się w obrębie całej twarzy. 

Gouri zalety:

 • Gouri podajemy bardzo równomiernie w warstwę podskórną lub w głęboką warstwę skóry właściwej.

 • w porównaniu z tradycyjnymi wypełniaczami Gouri cechuje się dłuższym efektem klinicznym – do 12 miesięcy.

 • jako produkt biodegradowalny, ulega naturalnej degradacji w wyniku hydrolizy.

 • w przeciwieństwie do innych biostymulatorów, Gouri nie zawiera mikrocząstek – nie powoduje grudek, nie wymaga masowania.

 • Gouri jest rozpuszczony w wodzie. Można go wstrzykiwać za pomocą cienkich igieł o średnicy od 30 do 32 G.

Gouri efekty:

 • Przywraca skórze jędrność i strukturę

 • Zwalcza wiotkość skóry działając napinająco

 • Poprawia kontur

 • Silnie pobudza syntezę włókien kolagenowych

 • Redukuje niedoskonałości skóry twarzyGouri

 GOURI otrzymał nagrodę Best Injectable Collagen Inducer na kongresie AMWC 2022 w Monaco.Gouri - nagroda na kongresie AMWC 2022 w Monaco


Wskazania

 • Starzenie się skóry – widoczne zmarszczki mimiczne

 • Utrata napięcia skóry

 • Wiotka skóra
Gouri - przebieg zabiegu

Zabieg Gouri to tylko 10 nakłuć cienką igłą (średnica igły to 0,5mm a długość to 4mm) dlatego nie jest wymagane znieczulenie. Preparat wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry (w skórę właściwą). 

Podczas zabiegu – w chwili podawania preparatu odczuwalne jest delikatne rozpieranie i szczypanie.

Gouri równomiernie rozpuszcza się w wodzie, dzięki temu potrzebuje  niskiej siły wytłaczania ze strzykawki. Dlatego można wstrzykiwać preparat za pomocą ultracienkich igieł o średnicy 35 G. 

Po zabiegu w miejscu podania może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, pieczenie, tkliwość lub delikatny obrzęk. Te objawy ustępują zazwyczaj w ciągu kilku godzin.

Dla uzyskania maksymalnych rezultatów zwykle trzeba wykonać serię 2 (wyjątkowo 3)  zabiegów co 4 -8 tygodni. Pierwsze efekty widać po 3-4 dniach a pełen efekt występuje po 2 tygodniach. W zależności od wieku, stylu życia i jakości skóry, efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Dla podtrzymania efektów, producent zaleca wykonać zabieg przypominający po 6 miesiącach.


Gouri - przebieg zabiegu


Gouri zalecenia:

 • pół godziny przed zabiegiem należy przyjąć doustny lek antyhistaminowy – bez recepty dostępny w Aptece (np. cetyryzyna )

 • zalecamy zachować 1-miesięczny odstęp przed lub po poddaniu się innemu zabiegowi. Jedną z największych zalet preparatu GOURI jest jego zgodność z innymi produktami. Razem z preparatem GOURI można stosować nieusieciowane preparaty wzmacniające lub botoks. Jednak z preparatem GOURI nie wolno mieszać żadnych innych produktów. W przypadku wypełniaczy z kwasu hialuronowego i innych materiałów usieciowanych zalecamy 1-miesięczny odstęp przed zabiegiem i po nim.

Preparat Gouri to produkt medyczny, posiada znak CE 2764, zawiera w swoim składzie 21 % wodny roztwór polikaprolaktonu. Produkt posiada opatentowaną technologię CESABP, która umożliwia regenerację naturalnego kolagenu i pozwala odmłodzić skórę bez stosowania mikrocząstek.