Nucleofill

Nukleofill

Lifting na poziomie  komórkowym

Preparat do głębokiej odnowy i biorestrukturyzacji skóry. Oparty jest na produktach naturalnych polinukleotydów, które dają efekt długotrwałego nawilżenia i długotrwałej biorekonstrukcji skóry, a co za tym idzie – długotrwałego odmłodzenia. Przeznaczony dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku, czy rodzaju skóry.


Nucleofill

Formą  produktu jest żel, zawierający długołańcuchowe polinukleotydy, które równomiernie dystrybuują się w skórze. Dzięki równomiernemu rozprowadzeniu produktu w tkance podskórnej daje efekt silnej biostymulacji, zagęszczenia skóry, a w efekcie uniesienia, czyli lifting skóry. Ogromną zaletą produktu jest naturalność oraz fakt, że jest wysoce oczyszczony. Produkt nie zawiera białek, a więc nie jest produktem alergicznym.


TRZYKIERUNKOWY MECHANIZM DZIAŁANIA:

 1. Biostymulacja –  polinukleotydy zawarte w produkcie działają na dwa receptory  fibroblastów w skórze. Pobudzenie receptorów stymuluje  produkcję  kolagenu typu I, elastyny, jak również wspomaga dojrzewaniu fibroblastów w miofibroblastach. Tym samym stymuluje do odbudowy i regeneracji.

 2. Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym „ zmiatają” wolne rodniki, co prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.

 3. Nawilżenie – polinukeotydy przeciągają cząstki wody, gdzie silnie i długotrwale je ze sobą wiążą, co powoduje silne i długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy komórkowej i tkanki podskórnej.

 

Produkt jest naturalny i bezpieczny, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym. Występuje w postaci przezroczystego żelu. 

Dostępne preparaty: 

Nucleofill Medium – zawiera 1,5ml 2% polinukleotydów
Nucleofill Strong – zawiera 1,5ml 2,5% polinukleotydów
Nucleofill

 Nucleofill Soft Plus - zawiera 2 ml 2,5% polinukleotydów, stworzony z myślą o poprawie odżywienia bardzo delikatnej i cienkiej skóry w okolicy oczu.

Wskazania do stosowania Soft Plus:

- wiotkość skóry

- drobne zmarszczki w tym tzw. kurze łapki

- cienie pod oczami

- obniżenie łuku brwiowego

- leczenie przed i po zabiegach (lifting, blefaroplastyka)

- leczenie pozabiegowe (resurfacing laserem)

Dla kogo zabieg

Zabieg Nucleofill ze względu na różnorodność protokołów zabiegowych można wykonać u wszystkich pacjentów – niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako profilaktykę oraz jako zabieg „naprawczy” i anti-aging.


Wskazania

 • rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności

 • redukcja wiotkości skóry – lifting

 • terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń

 • regeneracja skóry

 • poprawa nawilżenia skóry

 • profilaktyka przeciwstarzeniowa

 • cienie pod oczami

 • wiotkość skóry okolicy oczu

 • redukcja rozstępów i blizn.


Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza przy użyciu kaniuli lub igły. Produkt podaje się w specjalnie wyznaczonych tzw. punktach bioestetycznych na twarzy w jej środkową i dolną część (5 nakłuć na jedną stronę twarzy po 0,15 ml). Punkty te są bezpieczne, ze względu na małe prawdopodobieństwo występowania tu naczyń krwionośnych i nerwów.

Procedura nie jest bolesna, Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie. Znieczulenie nie jest konieczne, jednak można zastosować u osób szczególnie wrażliwych.

Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość.

Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o działaniu uczulającym.


Ilość i częstotliwość zabiegów

W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej wykonać serię 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Po wykonanej serii, rekomendowane jest zrobienie tzw. zabiegu „przypominającego”, podtrzymującego efekty terapii – wykonuje się go co 4 do 6 miesięcy.

Tak jak w przypadku innych zabiegów biostymulacyjnych, rezultaty narastają z czasem w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Jest to związane z następującą systematyczną przebudową i regeneracją skóry. Substancje podane w preparacie dają bowiem skórze sygnał do rozpoczęcia procesu odnowy komórkowej.


Efekty terapii

W wyniku zabiegów Nucleofill skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zaczyna się regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające sprawia, że staje się ona wyraźnie odmłodzona. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się promienna i poprawi się jej koloryt.

Efekty są wyraźne ale naturalne, bez zmieniania rysów twarzy.


nucleofil efekty
nukleofil efekty