i-lipo

Lipoliza laserowa nieinwazyjna

i-Lipo to innowacyjna technologia laserowa przeznaczona do nieinwazyjnej lipolizy laserowej. Została wprowadzona na rynek brytyjski w 2007 roku przez firmę Chromogenex Technologies LTD, lidera wśród producentów technologii laserowych i IPL przeznaczonych dla Medycyny Estetycznej.

i-Lipo to innowacyjna technologia lasera diodowego do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej.

Wykorzystuje się ją do zabiegów:

  • Modelujących sylwetkę

  • Redukujących tkankę tłuszczową 

  • Redukujących cellulit

i-Lipo to idealne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy marzą o utracie nadmiaru centymetrów w obwodzie, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom.i-Lipo


Urządzenie i-lipo pozwala na dowolne i kontrolowane modelowanie sylwetki. Jeśli mimo stosowania diety i ćwiczeń tu i ówdzie pozostaje uporczywy nadmiar tłuszczu, który zaburza proporcje sylwetki, i-lipo pomoże wyszczuplić te okolice, których odchudzenie stanowi największy problem. Urządzenie działa na te komórki tłuszczowe, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry. Redukcja ich zawartości w sposób tradycyjny przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Nawet w trakcie ćwiczeń fizycznych, kiedy organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie na energię, nie pobiera jej z komórek tłuszczowych, na które działa i-lipo, tylko z tych głębiej położonych. Dlatego również te osoby, które regularnie ćwiczą, mają problem z redukcją tłuszczyku zlokalizowanego tuż pod skórą.

Mechanizm działania:


Ś́wiatło lasera kieruje się na mitochondria każdej z komórek - i-lipo wywołuje chemiczny sygnał używając dolnego zakresu światła widzialnego.


Lipoliza - mechanizm działania
Mitochondrium

Pod wpływem działania światła laserowego dochodzi do:

- zwiększonej syntezy lipazy powodującej rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol,
- zmiany przepuszczalności błony komórkowej komórki tłuszczowej umożliwiające wydostanie się metabolitów do przestrzeni pozakomórkowej.


Lipoliza - mechanizm działania
Cykl przemiany

Naturalne metabolity są transportowane do układu limfatycznego i w tkankach ciała zamieniane na energię, m.in przez trening po zakończeniu zabiegu;Lipoliza - mechanizm działania
Układ limfatyczny


Przebieg zabiegu:

Mierzenie


Przed zabiegiem obszar, który ma być poddany zabiegowi jest dokładnie mierzony w trzech obwodach, każdy odstępie ok. 4 cm. Tuż po zabiegu pomiary są wykonywane w tych samych miejscach, dla uzyskania wiarygodnego wyniku. Pacjent uzyskuje utratę centymetrów po każdym zabiegu w serii. Średnio, po jednej sesji jest to 5 cm na trzech poziomach pomiaru. Maksymalna wartość jaką uzyskano podczas badań prowadzony na grupie 100 pacjentów to w sumie 12,5 cm, z trzech mierzonych obszarów.


i-Lipo - mierzenie

Stymulacja układu limfatycznego w trakcie zabiegu


W trakcie zabiegu, do ciała pacjenta, doczepiane są malutkie głowice mające za zadanie stymulować układ limfatyczny. Wybiera się te węzły chłonne, które zlokalizowane są najbliżej obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. 


i-Lipo

Przyłożenie głowic


Na skórę przykłada się specjalne porty laserowe emitujące wiązkę światła laserowego potrzebnego do rozbicia komórek tłuszczowych. Każda z głowic I-lipo posiada 9 laserowych diod. Głowice przykłada się do obszaru poddawanego zabiegowi i zabezpiecza przed przemieszczaniem odpowiednim pasem. 


i lipo - zabieg

Uruchomienie lasera


́Światło lasera przenika w głąb tkanki tłuszczowej pobudzając reakcję rozpadu tłuszczu. Naświetlanie zajmuje 2-3x po 10 minut; w trakcie zabiegu nie odczuwa się bólu, pod koniec zabiegu można wyczuwać jedynie delikatne ciepło.


i-lipo - pad


Kaskada biochemiczna


Następuje rozpad trójglicerydów na kwas tłuszczowy i glicerol. Naturalne elementy komórki wydostają się przez kanały w komórce. Następuje obkurczenie komórki tłuszczowej. Kwas tłuszczowy i glicerol jest transportowany do układu limfatycznego i metabolizowany.


i-lipo - mechanizm


Drenaż limfatyczny


Specjalną głowicą Ultra do masażu próżniowego wykonuje się drenaż limfatyczny celem lepszego transportu zemulgowanego tłuszczu i jego metabolitów, poprawy krążenia krwi i usunięcia cellulitu. W rezultacie skóra jest bardziej napięta i gładsza. Głowica ta posiada również diody laserowe.i-Lipo ultra


i-lipo generuje wiązkę lasera w postaci kolumnowej. Dzięki zastosowanej metodzie kontrolujemy ilość uwolnionego tłuszczu, zwiększając efektywność zabiegu i zapobiegając nadmiernemu rozluźnieniu tkanki po zabiegach. 


Lipoliza frakcyjna


Procedura jest całkowicie bezbolesna i trwa około 10-30 minut. Po zakończeniu zabiegu należy w ciągu najbliższych kilku godzin spalić tłuszcz pozyskany w wyniku zabiegu . Zaleca się, aby w dniu zabiegu wykonać ćwiczenia fizyczne pozwalające na spalenie kalorii. Leczenie odbywa się dwa razy w tygodniu w sumie ośmiu sesjach na jednej części ciała. 

Ilustracja reakcji komórek tłuszczowych

1) okrągłe komórki tłuszczowe z otaczającymi włóknami


Adipocyty


2) po 4 minutach działania lasera na dany obszar, widać, że 80% tłuszczu wydostaje się z komórek tłuszczowych poprzez błonę komórkowąAdipocyty


3) po 6 minutach działania prawie 100% uwolnionych kwasów tłuszczowych znajduje się poza adipocytamiAdipocyty


Przeciwwskazania:

- ciąża,
- padaczka,
- stosowanie ziół i leków światłouczulających, 
- metalowe, silikonowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu,
- zaburzenia rytmu, rozrusznik serca,
- choroby nowotworowe,
- choroby nerek/wątroby,
- choroby autoimmunologiczne;

i-Lipo to urządzenie, które zapewnia szybką, bezbolesną i nieinwazyjną metodę natychmiastowej redukcji tłuszczu zgromadzonego pod skórą. Efekty są natychmiast widoczne i mierzalne, a zabieg trwa zaledwie 20 minut. 

W połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami seria zabiegów może przynieść bardzo wyraźną i trwałą redukcję tkanki tłuszczowej, modelując wybrane obszary ciała.

Badania kliniczne i-lipo:

1) pomiar obwodu:
- średnio 4,16 cm mniej po 8 zabiegach w obrębie brzucha,
- średnio 1,5 cm mniej 8 zabiegach w obrębie uda;

2) pomiar ultrasonograficzny grubości tkanki tłuszczowej:
- badanie 1: średnio 5,1 mm zmniejszona grubość tkanki tłuszczowej bez ucisku, 1,75 mm – z uciskiem,
- badanie 2: średnio 5,6 mm zmniejszona grubość tkanki tłuszczowej bez ucisku, 4,0 mm – z uciskiem,
- ogólnie wszyscy pacjenci - średnia redukcja grubości tkanki tłuszczowej o 18%; i-Lipo przed i po


3) redukcja masy tkanki tłuszczowej (ocena w kg):
- średnio 4,8% redukcji masy tkanki tłuszczowej po 8 zabiegach w obrębie brzucha,
- średnio 2,41% redukcji masy tkanki tłuszczowej po 8 zabiegach w obrębie uda,
- u 1 badanego redukcja masy tkanki tłuszczowej po 8 zabiegach wyniosła 7,84%;

4) badanie histologiczne z użyciem mikroskopu świetlnego:
- widoczne zmniejszenie grubości tkanki podskórnej (warstwy tłuszczu),
- redukcja wielkości komórek tłuszczowych (adipocytów),
- redukcja ilości przegród włóknistych pomiędzy zrazikami tłuszczowymi,
- przebudowa błony komórkowej adipocytów obejmująca pofałdowanie powierzchni i wydłużenie kształtu komórki tłuszczowej w porównaniu z komórką wypełnioną tłuszczem,
- brak martwicy i destrukcji otaczających struktur (naskórek, naczynia krwionośne, włókna kolagenowe);


 


Adipocyty - badania


5) analiza biochemiczna:
- wzrost stężenia glicerolu do 233,5 ug/g po zabiegu i-lipo w porównaniu do 177,16 ug/g u osób nie poddanych zabiegowi (grupa kontrolna, p=0,043), co średnio daje 30% wzrost,
- wzrost syntezy kolagenu do 46,2 ug/ml w tkance poddanej zabiegowi i-lipo w porównaniu do 40,25 ug/ml w grupie kontrolnej – nie poddawanej zabiegowi (p=0,001), co średnio daje 15% wzrost syntezy; kolagen ten bierze udział w przebudowie skóry i tkanki podskórnej powodując obkurczanie tkanki tłuszczowej, co zapobiega pojawieniu się nierówności i pofałdowań po zabiegu oraz zmniejsza cellulit;

Efekty: przed i po 8 zabiegach

    


i-Lipo - brzuch przed i po


i-Lipo - brzuch przed i po


i-Lipo - boczki przed i po


i-Lipo - podbrodek przed i po


Zobacz też: Ujędrnianie skóry - radiofrekwencja


Czy efekty zabiegu i-lipo są trwałe?

Jak w przypadku każdej kuracji odchudzającej, uzyskanie pożądanego efektu oraz zachowanie go wymaga zmiany stylu życia.

Stosując i-lipo doradzamy Ci włączenie do procesu trwającego ok. 4 tygodnie, regularnych ćwiczeń fizycznych oraz zmianę nawyków żywieniowych. Badania udowadniają, iż zwiększenie aktywności fizycznej poprawia wyniki zabiegów I-lipo o 150%.

Jeżeli więc chcesz trwale cieszyć się swoją wymodelowaną, odchudzoną sylwetką zadbaj o odpowiednią dietę i regularne ćwiczenia.