Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy 

Juvederm Voluma jest implantem w postaci gęstego żelu na bazie kwasu hialuronowego wykorzystującym efektywność wiązań powstających między molekułami sieciującymi (BDDE) a kwasem hialuronowym. Powstająca w ten sposób trójwymiarowa siateczka voluma jest o 50 % grubsza niż w przypadku produktów Surgiderm i Juvederm Ultra. Uzyskany żel jest o wiele bardziej spójny i niezwykle wydajny. Voluma pozwala więc na długotrwałe odzyskanie jędrności i objętości w wyglądzie konturów twarzy (remodelowanie objętości twarzy i korekcja opadającego podbródka). Efekt estetyczny jest natychmiastowy, jednolity, bardzo naturalny i utrzymuje się przez ok. 12 - 18 miesięcy.


Juvederm Voluma


STYLAGE XL
 jest połączeniem usieciowanego kwasu hialuronowego i naturalnego antyoksydantu (mannitol), dzięki czemu efekt korekcji wolumetrycznej jest bardzo naturalny. Dodatkowo zastosowanie mannitolu redukuje do minimum powstawanie siniaków i obrzęków w trakcie zabiegu.


stylage xl

StylageXL polecany przez lekarzy na całym świecie do:

 • liftingu wolumetrycznego, 

 • nadania kościom policzkowym objętości, 

 • korekcji konturu twarzy, 

 • korekcji zapadniętych skroni.

   

STYLAGE XXL to produkt charakteryzujący się największą spoistością i zdolnością do korekty objętości spośród wszystkich produktów z linii STYLAGE. Można go bardzo łatwo wstrzykiwać przy użyciu kaniuli (igła zakończona owalnie, aby nie niszczyć naczyń włosowatych pod skórą), a po iniekcji preparat pozostaje podatny na modelowanie przez lekarza, co gwarantuje skuteczną korekcję i bardzo naturalnie wyglądający efekt.


stylage xxl

STYLAGE XXL zwiększa objętość tkanek podskórnych (na kościach policzkowych, policzkach, podbródku) i zapewnia błyskawiczną korekcję głębokich wklęsłości. Jedna z przypadłości, przy której stosowna jest ta nowoczesna metoda, są właśnie zapadnięte policzki w wyniku utraty tkanki podskórnej. Terapia pozwala przywrócić pełniejszy, bardziej młodzieńczy wygląd i wzmocnić kontur twarzy. Uwydatnienie kości policzkowych sprawi, że będą bardziej widoczne, jak za dawnych lat.

TEOSYAL ULTIMATE jest implantem wypełniającym oraz idealnym rozwiązaniem w przypadku obwisłej skóry i utraty podpory tłuszczowej twarzy. Opracowany specjalnie w celu remodelingu twarzy wymagających dużych ilości produktu, TEOSYAL Ultimate umożliwia znaczącą poprawę harmonii twarzy poprzez zwiększenie objętości tkanki podskórnej, kreowanie objętości (w górnej części policzków, na policzkach i brodzie) oraz zapewnienie natychmiastowej korekty głębokich zagłębień w skórze. Jego reologiczne właściwości oraz wysoka zdolność kreowania objętości zapewniają spektakularne wyniki oraz doskonałą korektę twarzy. Jest on doskonałym rozwiązaniem w przypadku skóry obwisłej a także przy utracie podpory tłuszczowej twarzy. Przeznaczony jest do nadawania kształtu twarzy, gdy zabieg wymaga użycia dużej ilości produktu.

TEOSYAL Ultimate można stosować na kilka obszarów twarzy: górne części policzków oraz bruzdy łzowe, obszar skroniowy, linie "marionetki" (biegnące od kącików ust do brody), nos, broda, linia żuchwy , brwi.

Gęsty, lepki i elastyczny żel nanoszony jest łagodnie, można więc ocenić objętość wstrzykniętego produktu bez ponownej korekty.


Wskazania u pacjentów:

 • u których występuje zwiotczenie naskórka związane z utratą objętości z zachowaną jeszcze elastycznością skóry właściwej, 

 • szczupłych, pragnących zaokrąglić kontury twarzy,

 • wykazujących cechy lipoatrofii jarzmowej, 

 • jako uzupełnienie tradycyjnego liftingu twarzy;

Przed zabiegiem:

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno unikać się intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż.

Po zabiegu:

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest prawie bezbolesny. Preparat podawany jest podskórnie za pomocą specjalnej tępo zakończonej kaniuli. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu 2 lub 3 dni. Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Przeciwwskazania

 • ciąża, karmienie piersią,

 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,

 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;


voluma