Keymed - osocze i fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowaFIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Fibryna bogatopłytkowa to trójwymiarowa struktura, której matrycę stanowi fibryna. W przestrzeniach trójwymiarowej sieci fibryny umiejscowione są wysokie stężenia nieaktywowanych, funkcjonalnych, nienaruszonych płytek krwi, krwinki białe oraz mezenchymalne komórki macierzyste.

Wszystkie te elementy wspólnie z fibryną tworzą strukturę matrix – przestrzenną strukturę, która stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała.


Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek.

Fibryna bogatopłytkowa występuje w postaci płynnej frakcji I-PRF oraz zaawansowanej, stałej frakcji A-PRF. Płynna fibryna I-PRF podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.

Czym różni się zabieg z osocza bogatopłytkowego od zabiegu z fibryny bogatopłytkowej?

W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu.

W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie.

Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.

Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego? Kiedy z fibryny bogatopłytkowej? Kiedy zabieg łączony?

osocze opakowanieZabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosujemy, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Skóra potrzebuje rewitalizacji, potrzebuje odzyskać swój blask. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem z wyboru do zabiegu regenerującego kilka obszarów nasze- go ciała jednocześnie, np. twarz, szyję, dekolt i dłonie. Do zabiegu potrzebujemy wówczas 4-8 ml osocza.
osocze opakowanieZabieg z fibryny bogatopłytkowej stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku.

Do zabiegu wypełnienia i regeneracji potrzebujemy wówczas 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.osocze opakowanieZabieg łączony stosujemy gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji kilku obszarów naszego ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, zmarszczki głębokie na twarzy, dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności. Gdy chcemy szybkiej regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach.

Do zabiegu wypełnienia, regeneracji i rewitalizacji kompleksowo potrzebujemy 4-8 ml osocza i 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.
Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym, a jak działa fibryna bogatopłytkowa?

CZYNNIKI WZROSTU

Do tej pory w płytkach krwi wykazano obecność ponad 30 czynników wzrostu.

ROLA CZYNNIKÓW WZROSTU:

 • pobudzają procesy regeneracji tkanek
 • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu
 • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste


  • Fibryna bogatopłytkowa wraz z płytkami krwi, płytkopochodnymi czynnikami wzrostu oraz komórkami macierzystymi tworzy przestrzenną strukturę. Ta struktura MATRIX stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała.

   Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek (np. skóry).

   Jakie są wskazania do zastosowania osocza i fibryny bogatopłytkowej?

   • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
   • skóra wysuszona, bez napięcia, z oznakami zmęczenia
   • rozstępy i cellulit
   • pacjenci z ryzykiem wystąpienia alergii
   • doskonałe uzupełnienie po zabiegach laseroterapii – skuteczny ,,opatrunek” po laserze
   • pacjenci poszukujący produktów naturalnych

   Na czym polega zabieg?

   osocze zabiegZabieg polega na podaniu osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej w miejsce na skórze wymagające regeneracji. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.


   KAŻDY ZABIEG SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:

   osocze zabiegETAP I - pobranie krwi. Krew pobierana jest od pacjenta w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Krew pobierana jest z żyły w zgięciu łokciowym. Średnia ilość pobranej krwi: 8-16 ml (1-2 probówki ).

   ETAP II - otrzymanie osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej. Krew pobrana za pomoca zestawu PRP keymed in vivoTM i/lub I-PRF keymed in vivoTM.

   ETAP III - podanie pobranego osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanki skórnej za pomocą mezoterapii, bądź liniowo wzdłuż zmarszczek.

   Przeciwskazania do zabiegu:

   • zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych – aspiryna i niesteroidowe leki przeciwzapalne są przeciwwskazaniem do zabiegu
   • choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica
   • nowotwory (w tym białaczka, szpiczaki) - pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia
   • ciąża i laktacja: nie wykonujemy zabiegów z powodów etycznych, nie wykonuje się badań klinicznych u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia
   • leczenie antykoagulantami
   • schorzenia wątroby: w przypadku ostrego zapalenia lub marskości wątroby nie wolno wykonywać zabiegu ostre stany chorób z autoimmunoagresji

   Efekty zabiegów:

   • wygładzenie zmarszczek
   • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
   • sprężysta, nawilżona skóra
   • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
   • przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii
   • poprawa ukrwienia skóry
   • remodeling włókien kolagenowych

   Obszary poddawane zabiegowi:


   osocze zabieg

   Bezpieczeństwo zabiegu:

   Brak ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych.

   Prawidłowo pobrana i odwirowana krew oraz poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pochodzącym z krwi własnej pacjenta. Czasami po zabiegu mogą pojawić się w miejscu nakłucia drobne siniaki, które znikają po kilku dniach.

   Przygotowanie do zabiegu:

   1. NAWODNIENIE ORGANIZMU W DNIU ZABIEGU - Pacjent powinen wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem.

   2. STOSOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH PRZED ZABIEGIEM - Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg). Pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem oraz przez 7 dni po zabiegu.

   3. W DNIU ZABIEGU NIE NALEŻY KORZYSTAĆ:

   • z sauny
   • z zajęć fitness
   • nie stosować gorących kąpieli
   • wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów
   • należy zadbać o higienę miejsca zabiegowego
   • Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo.

   Frakcje osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej KEYMED pozyskujemy przy użyciu probówek, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.