Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż jest bardzo ważny w życiu każdej kobiety, ponieważ jest podstawą wspaniałego wyglądu. Wiosna to czas metamorfozy, przemiany, zmysłowości, dlatego z myślą o Paniach, które pragną wydobyć piękno oraz podkreślić walory swojej urody oferujemy NOWOŚĆ w Naszym gabinecie:
MAKIJAŻ PERMANENTNY PUREBEAU, którego główną intencją jest udoskonalenie, a także zaakcentowanie naturalnych rysów twarzy oraz dążenie do doskonałości. 


PUREBEAU (czyt. pjurbo) – opierając się na istniejących już metodach makijażu permanentnego, które z biegiem czasu ulegały modyfikacji, Purebeau opracował innowacyjną metodę pigmentacji skóry. Pracuje wyłącznie w obrębie naskórka, w którym nie występują naczynia krwionośne jak i receptory odczuwania bólu. Pigmenty używane podczas zabiegu są syntetyczne i czystej jakości (tlenek żelazowy, związki nieorganiczne). Wszystkie farby i cienie zostały biologicznie, dermatologicznie i toksykologicznie przetestowane a także objęte indeksem numerowym co oznacza, że są nieszkodliwe dla skóry jak i całego organizmu. 

Makijaż permanentny pełni również funkcję kamuflażu, kryjąc niedoskonałości skóry takie jak piegi, przebarwienia, zasinienia, blizny. Posiada on właściwości krótkotrwałego tatuażu utrzymującego się w strukturze skóry w zależności od typu i koloru od 2 do 5 lat, co umożliwia korektę rysunku wraz ze zmianą rysów twarzy. 

INFORMACJE O ZABIEGU:

Wykonanie makijażu permanentnego trwa od 1-3h w zależności od powierzchni poddawanej zabiegowi. Odbywa się to w dwufazowym znieczuleniu:

  • EMLA- krem znieczulający działający powierzchniowo, który aplikowany jest ok. 30-40 min przed zabiegiem

  • TAG#45 / numpot - maść znieczulająca stosowana po naruszeniu ciągłości skóry

* istnieje również możliwość znieczulenia miejscowego lignocainą – zabieg wykonuje lekarz

Przed rozpoczęciem pigmentacji ustalany jest kształt oraz odcień rysunku, dobrany zgodnie z karnacją i urodą pacjentki. Podczas zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, a także obrzęk, który ustępuje następnego dnia (przy wrażliwszych skórach może utrzymywać się do 2 dni). 

W dniu zabiegu, pigmenty użyte podczas zabiegu są bardzo intensywne, zaostrzone. W trakcie gojenia skóry barwnik wypłukuje się i blednie o ok. 20-50%, dlatego niezbędne jest powtórzenie zabiegu po ok. 14 dniach. 

Przez pierwszy tydzień skóra poddawana zabiegowi nie powinna być traktowana mydłem oraz innymi środkami higienicznymi a także kosmetykami kolorowymi. Skórę można przemywać jedynie szarym mydłem lub samą wodą.

Strupki, zgrubienia nienależny zdrapywać, muszą odpaść same w sposób naturalny.

Nie należy korzystać z sauny, basenu czy siłowni a także należy unikać nasłonecznienia obszarów poddawanych zabiegowi przez okres ok. 1 miesiąca. 

Konieczne jest, aby zostały zastosowane produkty do pielęgnacji końcowej zalecane przez osobę wykonującą makijaż W przypadku oczu krem aplikujemy tylko na noc.

W przypadku ust należy pamiętać, by po zabiegu przez okres 1 tyg. wszystkie napoje pić przez słomkę. Nie należy się całować ani przebywać na słońcu, gdyż może dojść do sinienia warg. Kremy należy aplikować regularnie, tak, aby nie doszło do wyschnięcia ust. Po każdym posiłku należy przemyć usta szarym mydłem. 

W przypadku wykonania makijażu ust konieczne jest zastosowanie leku przeciwopryszczkowego (Heviran- istnieje możliwość wypisania recepty na lek podczas konsultacji) tydzień przed i tydzień po zabiegu . Dotyczy to również pacjentek, które nie stwierdzają podatności na wirus opryszki.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • infekcja

  • cukrzyca

  • przyjmowanie leków sterydowych

  • ciąża

  • łuszczyca