Zabiegi z użyciem własnych tkanek

Zabiegi z użyciem własnych tkanek

BIOSTYMULACJA to zabiegi pobudzające tkanki organizmu do lepszego funkcjonowania, np. w sytuacji, gdy z różnych przyczyn stan skóry się pogorszy. Jednym z najlepiej zbadanych i najbardziej efektywnych tego typu zabiegów jest wstrzykiwanie własnej tkanki pacjenta, która aktywuje i pobudza komórki skóry. Po zabiegu biostymulacji tkanki ulegają poprawie, ale ich struktura się nie zmienia. Biostymulację stosuje się np. w przypadku objawów starzenia się skóry i w niektórych rodzajach wypadania włosów. 

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w wielu dziedzinach medycyny takich jak ortopedia, kardiologia, okulistyka, stomatologia, chirurgia plastyczna, jako skuteczna metoda wpływająca pozytywnie na procesy gojenia i odbudowy tkanek. 

Cytokiny uwalniane z płytek krwi:

– EGF – (naskórkowy czynnik wzrostu) stymuluje proliferencję i różnicowa-nie komórek naskórka, angiogenezę oraz aktywność kolagenozy, pobudza gojenie się ran.

– VEGF – (naczyniowo –śródbłonkowy czynnik wzrostu) pobudza procesy angiogenezy (tworzenia naczyń krwionośnych) i aktywuje mikrokrążenie.

– PDGF – (płytkowy czynnik wzrostu) odpowiedzialny za różnicowanie mez-enchymalnych komórek macierzystych, pobudza syntezę macierzy między-komórkowej.

– TGF β1 oraz TGF β2 – (transformujący czynnik wzrostu) stymuluje syntezę DNA, proliferencję i różnicowanie różnych typów komórek, pobudza fibro-blasty do produkcji kolagenu.

– Witaminy, oligoelementy, oligopeptydy, enzymy oksydacyjne – m.in., ochro-na przed wolnymi rodnikami (również mitochondrialnego DNA).

Zabiegi z wykorzystaniem tkanek autologicznych pozwalają odmłodzić i zregenerować skórę w naturalny sposób. W przypadku osocza bogatopłytkowego faktorem są płytki krwi, które mają działanie stymulujące w obszarze tkanki, do której zostaną podane.

Regeneracja z użyciem komórek autologicznych (ACR) to biostymulacja komórek skóry właściwej poprzez zastosowanie techniki iniekcji. Celem iniekcji jest stymulacja, regeneracja starzejących się i uszkodzonych komórek tkanki skórnej i podskórnej oraz wytwarzanie nowej tkanki skóry.

W wyniku zabiegu następują: rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, remodeling włókien kolagenowych, poprawa ukrwienia skóry, wygładzenie zmarszczek i fałdów– wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej. 

Podawanie składników autologicznych w skórę uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia.